Nazwa forum

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-02-18 16:02:08

Wlad
Użytkownik
Dołączył: 2020-02-02
Liczba postów: 3
Windows 7Chrome 80.0.3987.106

Dostrzeganie indywidualnych mocnych nawyków u zawodników

Ostatnio przeczytałem artykuł o grze Fabio Cannavaro, który bardzo lubił grać na wyprzedzenie i nie bał się to robić w kluczowych momentach (https://www.youtube.com/watch?v=as6oznd90vU)  Zainspirował mnie poniższy fragment:

«Kiedy poszedłem na kursy trenerskie w Kowerczano, nasz wykładowca Renco Uliwieri opowiadał, że gra na wyprzedzenie w poszczególnych przestrzeniach pola karnego jest po prostu zakazana, - wspomina Cannavaro. - Oburzyłem się: ''Panie doktorze, bez tego bym był zwykłym obrońcą!» «Fabio, jesteś wyjątkiem», - odpowiedział Uliwieri

Pomyślałem, że naszym zadaniem jako trenerów jest również dostrzeganie indywidualnych mocnych stron u zawodników, zwłaszcza tych, którzy nie aż tak rzucają się w oczy, tych niekonwencjonalnych, którzy możliwie przeczą przyjętemu modelowi gry bądź tę, których nie są pewni, a jednak mają ten nawyk. Z kolei, są elementy, w których zawodnicy myślą, że są dobrę, a statystyki pokazują, że nie przynosi to korzyści i to jest mało efektywne. Nie chodzi mi o to, żeby zabraniać takie działania, tylko też żebyśmy mogli to wskazać zawodnikowi, aby pracował nad tym więcej

Przykład z City: zewniaki Kiedro. Mówimy żeby starali się grać tylko wewniakami, jednak często na treningach byliśmy świadkami jego skutecznych podań zewniakami na wolne pole, penetrujących bądź zmieniających stronę. Mały przykład z meczu z Talentem (25:13) https://www.youtube.com/watch?v=Sq78C-PikUA

O przykładzie negatywnym myśle o długich górnych podaniach Krucza ze strefy niskiej do strefy wysokiej, ale nie jestem pewien czy jest to aż tak nieefektywne, pamiętam z tego bramkę z Piorunem [dblpt])

Offline

#2 2020-02-21 15:41:30

pachel
Administrator
Dołączył: 2020-02-02
Liczba postów: 12
WindowsChrome 80.0.3987.116

Odp: Dostrzeganie indywidualnych mocnych nawyków u zawodników

Racja , Wlad, super przykład

Szukajmy indywidualnych cech naszych zawodników

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
panienskitusi - superb - testowesw - nemeziski - purpleeaglesforum